W związku z dochodzącymi do nas informacjami o telefonach do osób starszych z propozycjami bezpłatnych masażów w domu pacjenta,
informujemy, że firma Medikor nie świadczy tego typu usług medycznych ani nie wykonuje tych telefonów.

Zarząd Medikor
[x]

Aktualności

Nietrzymanie moczu
11-02-2015
 1. Na czym polega?

  Na mimowolnym, niezależnym od naszej woli oddawaniu moczu. Wyciekający mocz powoduje uczucie wilgoci i świadomość nieprzyjemnego zapachu, działając paraliżująco na każdą osobę, której ten problem dotyczy. Prowadzi do znacznego ograniczenia aktywności społecznej, zawodowej, unikania kontaktów intymnych, ograniczenia aktywności fizycznej. Powikłania jakie za sobą niesie nietrzymanie moczu to, częste zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych, wyprysków skórnych krocza.

 2. Jakie są rodzaje nietrzymania moczu?

  1. Wysiłkowe nietrzymanie moczu polega na mimowolnym oddawaniu moczu podczas śmiania się, kaszlu, psikania, skakania.
  2. Naglące parcie na mocz polega na nagle pojawiającym się uczuciu parcia na mocz. Jeżeli nie mamy możliwości natychmiast skorzystania z toalety następuje mimowolne oddanie moczu.
  3. Postać mieszana jest to występowanie u jednej osoby wysiłkowego nietrzymania moczu oraz naglącego parcia na mocz.
 3. Jak można leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

  Jedną z najnowszych technik leczenia tej dolegliwości to laseroterapia. Jest to zabieg nie wymagający hospitalizacji, wykonywany bez znieczulenia, nieinwazyjny, bezbolesny.

 4. Na czym polega laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu?

  Leczenie laserowe polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczaniu ścian pochwy. Zabieg powoduje wzmocnienie powięzi wewnatrzmacicznej ścian pochwy a także okolice ujścia cewki moczowej. W wyniku zabiegu dochodzi do obkurczenia tkanek poddanych zabiegowi, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.

 5. Wskazania do laserowego leczenia nietrzymania moczu

  Mimowolne, niezależne od naszej woli oddawanie moczu podczas: kaszlenia, psikania, śmiania, skakania się, wysiłku fizycznego.

 6. Efekt laserowego leczenia nietrzymania moczu.

  Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg aby usunąć lekkie lub średnio nasilone nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

MEDIKOR

ul. Braniewska 20
60-454 Poznań

tel. 61 840 12 12
tel. 61 841 79 25

kom. 603 35 11 86
fax 61 840 12 09

www.medikor.eu
info@medikor.eu

Nasi partnerzy:

Akceptujemy płatności kartą